foto1
USVGC
foto1
USVGC
foto1
USVGC
foto1
USVGC
foto1
USVGC

+370 389 616 23
ucentras@ugdymas.utena.lm.lt
Utenos šeimos ir vaiko gerovės centrasUtenos šeimos ir vaiko gerovės centras, vykdydamas projektą „Pokyčių keliu”, 2019 m. liepos 8-12 dienomis vykdo 5 dienų stovyklą socialiai jautriai grupei tėvams ir jų vaikams „MES - ŠEIMA”. Stovykloje tėvai ir vaikai artina, stiprina, šiltina tarpusavio santykius dalyvaudami keturių moderatorių ir savanorių organizuojamose edukacinėse veiklose.

2019-06-23 Utenos šeimos ir vaiko gerovės centro socialinės darbuotojos atestuotos pagal Globėjų ir įtėvių mokymo ir konsultavimo (GIMK) programą Utenos miesto Joninių šventės metu, o sekančios dienos pavakarę Antalgės kaime viešino globą ir įvaikinimą. Žmonėms buvo dalindamos skrajutės, balionai, kviečiami susipažinti su globa ir įvaikinimu, pasidalinti meile ir namų šiluma su tėvų globos netekusiais vaikais, tapti globėjais (rūpintojais) ar įtėviais.

Visų, besidominčių Globos centro veikla ir neabejingų tėvų globos netekusių vaikų likimui, laukiame adresu:
Utenos šeimos ir vaiko gerovės centras
Vaižganto g. 50-1, Utena.
Tel.+370 389 61623


Socialinė darbuotoja atestuota pagal Globėjų įtėvių mokymo ir konsultavimo (GIMK) programą Daiva Beikuvienė

Socialinės partnerystės centro komanda (SPC) gegužės 31 d.–birželio 2 dienomis su savo projektinėmis veiklomis įsiliejo į Utenos šeimos ir vaiko gerovės centro organizuotą Utenos rajono globėjų, socialinių globėjų, šeimynų ar norinčių globoti asmenis 3 dienų susibūrimą.
SPC Projektinės veiklos buvo vykdomod Utenos rajone, Kirdeikių kaime, jaukioje Rūtos ir Antano Paukščių sodyboje, kurioje daug erdvių, ir buvo puikios sąlygos vesti diskusijas, mokymus, neuroedukacijos veiklas, individualias ir grupines konsultacijas, dirbti su suaugusiais ir jaunimu.
Neįprastoje aplinkoje, gamtos apsuptyje teikėme individualias teisininko, psichologo konsultacijas, labai džiaugiamės, kad jaunimas ir suaugę, specialistai buvo aktyvūs ir mūsų teikiamos paslaugos jiems buvo naudingos.
Psichologė Rūta organizavo grupines bei individualias konsultacijos vaikams, jaunimui ir jų globėjams (rūpintojams) ir kt., jos konsultacijos buvo ypač aktualios.
Mokymų–seminarų metu buvo pasitelkti inovatyvūs neuroedukacijos metodai, organizuotos atskiros grupės jaunimui ir suaugusiems. Neuroedukacija viena iš reikšmingų pagalbų, kurią teikiame padėdami suaugusiems, vaikams ir jaunimui, dirbti su jų emocinius - socialinius gebėjimus.Šių užsiėmimų metu, dalyviai turėjo galimybę susikaupti, išreikšti emocinę atmintį, atsipalaiduoti ir suvokti savo būsenas, atsipalaiduoti nuo susikaupusių negatyvių emocijų, galimai patirto smurto ir jas išreikšti naudojant įvairias dailės meninės raiškos priemones. Suaugusieji ir jaunimas noriai ir aktyviai įsutraukė į neuroedukacijos veiklas. Neuroedukatorės Aistės teigimu, Utenos rajono globėjai, socialiniai globėjai, šeimynos dalyviai ar norintys globoti asmenys bei globotiniai yra labai kūrybingi, atviri naujovėm ir žingeidūs.
Taip pat buvo mokymų-diskusijų atsakingos tėvystės įgūdžiams formuoti, plėtojant pozityvių auklėjimo metodus. Taip pat buvo pravesti mokymai-diskusijos apie smurto artimoje aplinkoje aktualijas, kaip ir kur pranešti smurto atveju, bendruomenė buvo supažindinta su Europos Tarybos rekomenduojamomis apatinių rūbelių taisyklėmis bei diskutavome aktualiomis dalyviams temomis.
Labai dėkojame Utenos šeimos ir vaiko gerovės centro socialinėms darbuotojoms atestuotoms pagal Globėjų ir įtėvių mokymo ir konsultavimo (GIMK) Daivai Beikuvienei ir Gritai Bernotienei už bendradarbiavimą.
Taip pat dėkojame savanorei Aušrai Pabedinskaitei už pagalbą ir iniciatyvumą.

Daugiau informacijos:

Stasė Makštutienė
Socialinės partnerystės centro direktorė
Mob. +370 600 43623
el. p. Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

 

2019-05-28 Utenos šeimos ir vaiko gerovės centras kartu su VO ,,Gelbėkit vaikus‘‘ pakvietė dalyvauti apskrito stalo diskusijoje „Vaiko apsaugos politika ir tarpinstitucinis bendradarbiavimas". Diskusijos tikslas - aptarti ir skatinti tarpinstitucinį bendradarbiavimą Utenos rajone užtikrinant vaiko gerovę, skleisti informaciją apie vaiko apsaugos politiką. Apsikeitėme mintimis, idėjomis, identifikavome iššūkius, nusimatėme veikimo kryptis.

Socialinė darbuotoja atestuota pagal Globėjų ir įtėvių mokymo ir konsultavimo (GIMK) programą Daiva BeikuvienėCopyright © 2019 Copyright Utenos vaikų globos namai Rights Reserved.