foto1
USVGC
foto1
USVGC
foto1
USVGC
foto1
USVGC
foto1
USVGC

+370 389 616 23
ucentras@ugdymas.utena.lm.lt
Utenos šeimos ir vaiko gerovės centrasJau aštuntus metus vyksianti itin laukiama sporto ir džiaugsmingų emocijų kupina šventė „Kalėdinės žaidynės 2018“, šiemet gruodžio 4 dieną visus sukvietė į Kėdainių sporto areną. Į šventę atvyko virš 500 vaikų iš daugiau nei 30 skirtingų visos Lietuvos vaikų globos namų, kurie susitiko bendram tikslui – dovanoti vieni kitiems nepamirštamas emocijas.

Padrąsinimo žodžių išgirdo iš renginio globėjų – BC Kėdainių „Nevėžio“ krepšinio komandos žaidėjų lūpų bei FK Kauno „Vyčio“ futbolininkų. Krepšininkai šiemet apsiėmė teisėjauti krepšinio rungtyse, kas tapo puikiu lygiavimosi į autoritetus pavyzdžiu. O futbolinkai šį kartą ne tik inicijavo masinę rytinę mankštą, bet ir pamokė vaikus sambos judesiukų.

Taip pat, dalyvius džiugino sportininkas bei reperis Ironvytas atvykęs ne tik su koncertine programa, bet ir šiltai bendravęs bei patarimus sportuojantiems vaikams dalinęs atlikėjas. Visi norintys galėjo akimirkai tapti tikru karatistu bei išmokti saviginos veiksmų su Kyokushin Karate Klubo „Ippon“ mokytojais. Na, o lanksčiausieji nepraleido progos savo galimybių išbandyti su akrobatinės jogos „AcroYoga in a Tie“ atstovais.

Ištikimų rėmėjų dėka, kiekvienas šventės dalyvis buvo apdovanotas dovanomis. Šventės uždarymą vainikavo šventinis tortas.

Užimtumo specialistas Egidijus Kornevas

2018-12-07 Utenos šeimos ir vaiko gerovės centre bei šeimynose gyvenančios globotinės lankėsi Utenos pirminiame sveikatos priežiūros centre, kur gydytojas ginekologas A. Stonis vedė seminarą tema: ,,Priklausomybių žala jaunos merginoms, būsimos mamos organizmui“. Mergaitės pagilino žinias ir gavo naujos informacijos. Gydytojas išsamiai atsakė į jų užduotus klausimus.

Socialinė pedagogė Grita Bernotienė

Gruodžio 1 d. – pasaulinė kovos su AIDS diena. Utenos šeimos ir vaiko gerovės centro bendruomenė šią dieną paminėjo 2018 m. lapkričio 30 dieną. Visi dalyviai prisisegė AIDS simbolį – raudoną kaspinėlį. Vyko bendras darbas tarp visų dalyvių. Visi draugiškai analizavo, aiškinosi ir diskutavo apie šį susirgimą.

Bendruomenės slaugytoja Simona Gečiauskienė

Socialinės partnerystės centras (SPC) tęsia šeimos gerovės srityje vykdomą projektą „Darni šeima – sveika visuomenė!“. Šios veiklos tęstinis SPC apsilankymas Utenos šeimos ir vaiko gerovės centre. Pagal jaunų mamų pageidavimus buvo joms padovanotos knygos „Penkios meilės kalbos“ ir kt., kurios skirtos atsakingai tėvystei puoselėti, pozityviam vaikų auklėjimui skatinti ir šeimų tarpusavio pagalbai ir empatijai ugdyti. Taip pat lapkričio 27 d. Utenos šeimos ir vaiko gerovės centre SPC organizavo seminarą/apskito stalo diskusiją smurto artimoje aplinkoje prevencijos klausimais, naudojant neformalaus ugdymo metodus vaikai ir jaunimas buvo įtraukti diskutuoti ir mąstyti kaip atpažinti smurtą, kokias pasekmes tai sukelia ir mokėsi pozityvių elgesio metodų, diskutavo apie emocijas, jų svarbą ir atpažinimą. Taip pat organizuotų viktorinų metu gilinosi kaip spręsti krizines situacija, kad jos baigtusi sėmingai ir pozityviai.Copyright © 2018 Copyright Utenos vaikų globos namai Rights Reserved.